Porady dla Klientów

Porady prawne przez internet. Plusy i minusy.

Od kilku lat firmy prawnicze coraz chętniej świadczą swoje usługi za pomocą Internetu. Powstają specjalne portale specjalizujące się w udzielaniu … Czytaj więcej Porady prawne przez internet. Plusy i minusy.

Jak można zapewnić pomoc prawną osobie tymczasowo aresztowanej?

Tymczasowe aresztowanie służy przede wszystkim zabezpieczeniu prawidłowego toku postępowania karnego. A zatem areszt ma na celu zapobiec ? w sytuacji … Czytaj więcej Jak można zapewnić pomoc prawną osobie tymczasowo aresztowanej?

Jaką role pełni adwokat zatrzymanego?

W myśl art. 245 § 1 Kodeksu postępowania karnego, zatrzymanemu na jego żądanie należy niezwłocznie umożliwić nawiązanie w dostępnej formie … Czytaj więcej Jaką role pełni adwokat zatrzymanego?

Jak wybrać adwokata do spraw spadkowych.

Przyjęcie spadku wiąże się z dodatkowym szeregiem konsekwencji prawnych, jak i również podatkowych. Przyjmując spadek, przyjmujemy nie tylko nieruchomości i … Czytaj więcej Jak wybrać adwokata do spraw spadkowych.

Kiedy adwokat ma wgląd do akt sprawy.

Wgląd do akt spraw, zależy od tego, czy są to akta sprawy na etapie postępowania przygotowawczego, czy też sądowego. Dostępu … Czytaj więcej Kiedy adwokat ma wgląd do akt sprawy.

Zakres obowiązków adwokata w sprawie rozwodowej.

Każda sprawa rozwodowa rozpoczyna się poprzez złożenie przez jednego z małżonków pozwu rozwodowego. Rzetelnie napisany pozew rozwodowy jest podstawą skuteczności … Czytaj więcej Zakres obowiązków adwokata w sprawie rozwodowej.

Kiedy adwokat nie może być pełnomocnikiem?

Adwokat powołany jest do udzielania pomocy prawnej, jednak ustawodawca dopuszcza sytuację, w której adwokat może tej pomocy odmówić z ważnych … Czytaj więcej Kiedy adwokat nie może być pełnomocnikiem?

Kiedy adwokat może wypowiedzieć pełnomocnictwo?

Zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów … Czytaj więcej Kiedy adwokat może wypowiedzieć pełnomocnictwo?

Jak wybrać adwokata do spraw transportu?

Każdy, kto planuje skorzystać z pomocy prawnej, dokonując wyboru adwokata powinien kierować się jego doświadczeniem i fachowym podejściem do klienta. … Czytaj więcej Jak wybrać adwokata do spraw transportu?