Porady dla Klientów

engelgardt27

Porady prawne przez internet. Plusy i minusy.

Od kilku lat firmy prawnicze coraz chętniej świadczą swoje usługi za pomocą Internetu. Powstają specjalne portale specjalizujące się w udzielaniu … Czytaj więcej Porady prawne przez internet. Plusy i minusy.

engelgardt2

Różnice między adwokatem a radcą prawnym.

Polska jest jednym z nielicznych krajów Europy, gdzie można spotkać zjawisko dualizmu zawodów prawniczych. Rozróżnienie profesji adwokata i radcy prawnego … Czytaj więcej Różnice między adwokatem a radcą prawnym.

engelgardt19

Dlaczego warto skorzystać z usług adwokata, a nie radcy prawnego?

Nie da się ukryć, że zawody adwokata i radcy prawnego na wielu płaszczyznach są instytucjami zbliżonymi. No właśnie… „na wielu”. … Czytaj więcej Dlaczego warto skorzystać z usług adwokata, a nie radcy prawnego?

engelgardt9

Jak można zapewnić pomoc prawną osobie tymczasowo aresztowanej?

Tymczasowe aresztowanie służy przede wszystkim zabezpieczeniu prawidłowego toku postępowania karnego. A zatem areszt ma na celu zapobiec – w sytuacji … Czytaj więcej Jak można zapewnić pomoc prawną osobie tymczasowo aresztowanej?

engelgardt3

Jaką role pełni adwokat zatrzymanego?

W myśl art. 245 § 1 Kodeksu postępowania karnego, zatrzymanemu na jego żądanie należy niezwłocznie umożliwić nawiązanie w dostępnej formie … Czytaj więcej Jaką role pełni adwokat zatrzymanego?

engelgardt13

Jak wybrać adwokata do spraw spadkowych.

Przyjęcie spadku wiąże się z dodatkowym szeregiem konsekwencji prawnych, jak i również podatkowych. Przyjmując spadek, przyjmujemy nie tylko nieruchomości i … Czytaj więcej Jak wybrać adwokata do spraw spadkowych.

engelgardt23

Kiedy adwokat ma wgląd do akt sprawy.

Wgląd do akt spraw, zależy od tego, czy są to akta sprawy na etapie postępowania przygotowawczego, czy też sądowego. Dostępu … Czytaj więcej Kiedy adwokat ma wgląd do akt sprawy.

engelgardt6

Zakres obowiązków adwokata w sprawie rozwodowej.

Każda sprawa rozwodowa rozpoczyna się poprzez złożenie przez jednego z małżonków pozwu rozwodowego. Rzetelnie napisany pozew rozwodowy jest podstawą skuteczności … Czytaj więcej Zakres obowiązków adwokata w sprawie rozwodowej.

engelgardt16

Kiedy adwokat nie może być pełnomocnikiem?

Adwokat powołany jest do udzielania pomocy prawnej, jednak ustawodawca dopuszcza sytuację, w której adwokat może tej pomocy odmówić z ważnych … Czytaj więcej Kiedy adwokat nie może być pełnomocnikiem?