Jak wybrać adwokata do spraw transportu?

Każdy, kto planuje skorzystać z pomocy prawnej, dokonując wyboru adwokata powinien kierować się jego doświadczeniem i fachowym podejściem do klienta.

Ponadto ogromne znaczenie ma reputacja prawnika. W tym celu warto zasugerować się opinią rodziny, znajomych, osób, które korzystały już z usług danej kancelarii. Dobry prawnik powinien cieszyć się uznaniem wśród klientów.

Dobra i rzetelna kancelaria adwokacka to taka, która zapewnia kompleksowe usługi prawne, czyli specjalizuje się w wielu dziedzinach prawa, od prawa cywilnego do administracyjnego oraz karnego, jak również kieruje swoje usługi nie tylko do osób fizycznych, ale oferuje obsługę prawną dużych podmiotów gospodarczych.

W przypadku wyboru adwokata do spraw transportu istotne jest, aby adwokat posiadał bogate doświadczenie w problematyce związanej z rynkiem transportowym, zarówno krajowym, jak i międzynarodowym.  Dobry adwokat do spraw transportu powinien specjalizować się w kwestiach, które rodzą najwięcej wątpliwości tj.:

  • obsługa dokumentacyjna realizowanych transportów;
  • kwestia kontroli granicznych i ewentualnych zatrzymań towaru,
  • prawidłowe uregulowanie czasu pracy kierowców;
  • kwestia kontroli jak i szkód powstałych w transporcie.

Kryterium wyboru kancelarii nie powinien stanowić cennik usług prawnych. Najtańsze kancelarie raczej nie zaoferują usług na najwyższym poziomie, jak również najdrożsi prawnicy nie zagwarantują wygrania sprawy. Wielu prawników działających na rynku oferuje usługi w przystępnej cenie, a stawki zależne są od rodzaju sprawy i stopnia jej skomplikowania.