Włodzimierz Engelgardt

Tytuł adwokata Włodzimierz Engelgardt uzyskał w 2011r. poprzedzając to czteroletnią aplikacją adwokacką, a wcześniej ukończeniem dziennych studiów na Wydziale Prawa i Administracji, kierunek Prawo, z oceną bardzo dobrą. Wykonywanie zawodu poprzedził kilkuletnią praktyką w charakterze asystenta sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Poznaniu, łącząc to równolegle z pracą wykładowcy prawa gospodarczego na jednej z najbardziej prestiżowych prywatnych uczelni w Polsce.

Adwokat Włodzimierz Engelgardt w swojej pracy zawodowej cechuje się analitycznym myśleniem i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów szukających skutecznych rozwiązań prawnych w zakresie zabezpieczenia przeprowadzanych przez nich transakcji handlowych.

+ 48 691 229 277

wlodzimierz@engelgardt.pl

Specjalizacje:

 • obsługa prawnaprzedsiębiorstw i podmiotów dysponujących środkami publicznymi,
 • windykacja
 • sprawy administracyjne, podatkowe, celne i karnoskarbowe.

 

Justyna Engelgardt

Tytuł adwokata Justyna Engelgardt uzyskała w 2012r., poprzedzając to czteroletnią aplikacją adwokacką, a wcześniej ukończeniem dziennych studiów na Wydziale Prawa i Administracji, kierunek Prawo, z oceną bardzo dobrą. W swojej pracy zawodowej cechuje się szybkością, skutecznością działania i wysokim zaangażowaniem w wykonywaną pracę.

Posiada doświadczenie w prowadzeniu postępowań dotyczących zamówień publicznych oraz obsługi prawnej podmiotów leczniczych.


Przeprowadziła skutecznie wiele postępowań mediacyjnych pozasądowych oraz negocjacji handlowych.

+ 48 691 229 276

justyna@engelgardt.pl

Specjalizacje:

 • prowadzenie skomplikowanych procesów gospodarczych
 • odszkodowania
 • procesy karne gospodarcze, karnoskarbowe
 • sprawy o podział majątku
chyla

Andrzej Chyła

Tytuł radcy prawnego Andrzej Chyła uzyskał w 2017 roku, poprzedzając to trzyletnią aplikacją radcowską, a wcześniej ukończeniem m.in. pięcioletnich studiów magisterskich na kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz rocznej Szkoły Prawa Angielskiego i Unii Europejskiej organizowanej przez British Law Centre wspólnie z WPiA UG, a także rocznej Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanej przez Chicago-Kent Collage of Law przy współpracy z WPiA UG.

Od 2009 roku świadczący usługi prawne, głównie dla podmiotów gospodarczych, zarówno krajowych jak i zagranicznych, w tym dla spółek notowanych na GPW. Stworzył zasady ładu korporacyjnego dla międzynarodowej grupy kapitałowej. Uczestniczył w przygotowaniach transgranicznych przejęć, w tym na kwotę ponad 200 mln zł. Zarządzał spółką zagraniczną oraz sprawował nadzór i doradztwo prawne nad funkcjonowaniem organów wielu spółek, w tym m.in. funduszy venture capital. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorstw.

+ 48 508 684 850

andrzej.chyła@engelgardt.pl

Specjalizacje:

 • doradztwo w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorstw
 • przygotowania transgraniczne
 • zarządzanie spółkami

Adriana Wójtów

Radca prawny. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego  oraz Università degli Studi di Catania. Absolwenta studiów podyplomowych Prawa Zamówień Publicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Doświadczenie zdobywała w poznańskich i szczecińskich kancelariach. W pracy zawodowej specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym. Posługuje się językiem angielskim. W wolnym czasie lubi czytać i odkrywać włoskie kino.

 

adriana

669-655-998

adriana.wojtow@engelgardt.pl

Specjalizacje:

 • prawo cywilne
 • prawo gospodarcze